فیدر ملات بر و نوار نقاله در خط تولید بلوک بتنی

فیدر ملات بر و نوار نقاله در خط تولید بلوک بتنی

فیدر ملات بر

در خط تولید بلوک بتنی فیدر ملات بر و نوار نقاله جهت انتقال مصالح به داخل پاکت دستگاه بلوک زن استفاده می شود. بر اساس شرایط خط تولید باید یکی از این دو مورد را انتخاب نمود. در برخی شرایط بهتر است از نوار نقاله و در برخی شرایط خاص باید از فیدر ملات بر استفاده نمود. در ادامه به تعریف و معایب و مزایای هر یک می پردازیم.

فیدر ملات بر:

فیدر ملات بر سیستمی است که بتن آماده شده را از میکسر دریافت می کند و پس از پر شدن پاکت فیدر در بالای پاکت دستگاه بلوک زن تمام مصالح را یکباره داخل پاکت دستگاه می ریزد.

مزایای فیدر ملات بر:

– در شرایط آب و هوایی بسیار خشک، بسیار مرطوب، بسیار سرد، بسیار گرم همچنین در باد تند و طوفانی؛ استفاده از فیدر ملات بر مقرون به صرفه است و کیفیت بتن به همان صورت اصلی حفظ می شود.

– میکسر و بچینگ همواره در بیرون سالن تولید قرار می گیرند. بنابراین در مواردی که سطح زمین از سطح سالن تولید بالاتر باشد به کار بردن آن مقرون به صرفه تر است.

 معایب فیدر ملات بر:

– در مواردی که سطح سالن تولید با سطح زمین اطراف سالن یکسان باشد؛ به علت ارتفاع زیاد میکسر از سطح زمین هزینه نصب و راه اندازی و هزینه نگهداری آن بالا خواهد بود. بنابراین تعمیر و شستشوی فیدر بسیار دشوار خواهد بود.

نوار نقاله یا تسمه نقاله:

نوار نقاله سیستمی است که جهت انتقال بتن آماده شده توسط میکسر به داخل پاکت دستگاه بلوک زن استفاده می شود. در پایین نوار نقاله بتنی، یک پاکت قرار گرفته است. نوار نقاله به صورت شیب دار و به صورت وتر مثلث قائم الزاویه با دستگاه قرار می گیرد. نوار نقاله مصالح بتنی را به تدریج و به طور پیوسته به داخل پاکت دستگاه منتقل می کند.

مزایای نوار نقاله:

-نوار نقاله به سطح زمین و سطح سالن تولید وابسته نیست و در هر سطحی قابل استفاده است.

-هزینه نصب، راه اندازی و نگهداری آن کمتر است.

معایب نوار نقاله:

– در شرایط آب و هوایی بسیار خشک، بسیار مرطوب، بسیار سرد، بسیار گرم همچنین در باد تند و طوفانی؛ استفاده از نوار نقاله مناسب نیست و در این شرایط ممکن است کیفیت بتن در حین انتقال در اثر تماس با هوای محیط کاهش یابد.

شرکت پارسیان ماشین سازان تبریز یکی از بزرگترین تولید کنندگان ماشین آلات تمام اتوماتیک و اتوماتیک چندکاره بلوک زن در خاورمیانه است. شرکت پارسیان تمامی تجهیزات خط تولید بلوک بتنی را تولید می نماید. انواع مدل های دستگاه های ثابت و متحرک دستگاه بلوک زن و دستگاه سنگفرش و جدول زن، دستگاه باکس بتنی، دستگاه لوله زن، الواتور، لوراتور، فینگر کار، بچینگ، میکسر، فیدر ملات بر و نوار نقاله توسط شرکت پارسیان تولید می شود.

فیدر ملات بر

فیدر ملات بر

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.